Jagermeister - co to jest, z czym pić i na co pomaga?

Wszyscy znamy zieloną butelkę i świecący krzyż nad głową jelenia w logo. Jagermeister, bo tak się nazywa, to ziołowy likier o mocy 35%. Jednak co to jest Jagermeister? Dziś odpowiem na te pytania i dodam kilka smakowitych ciekawostek. Jagermeister jest alkoholem wybieranym przez myśliwych. Jagermeister może nie jest ulubionym trunkiem wszystkich myśliwych. Na Podlasiu, myśliwi piją domowy bimber po polowaniu. To rozgrzewa ciało po zimnym i mokrym polowaniu. Myśliwi nie mogą pić podczas polowania, ale czasami przynoszą własne domowe specjały do przetestowania z przyjaciółmi. Te "przysmaki" zwykle zawierają ponad 50% alkoholu.

Jedno jest pewne: naszemu głównemu bohaterowi się nie odmówi. Trunek ten świetnie sprawdza się jako napój myśliwski. Z czym pić Jagermeister?  Idealnie sprawdzi się solo, lub jako dodatek do drinków. Jagermeister tłumaczy się jako "Mistrz Polowania". - Jager - polowanie, meister - mistrz. Dziś nazywamy go po prostu myśliwym. 

Co to Jagermeister? Z czego jest zrobiony?

Jagermeister ma moc 35% i jest słodko-gorzki. Likier produkowany jest w Niemczech od 1934 roku, mimo że na etykiecie można przeczytać datę 1887 (rok założenia firmy). Jagermeister zawiera ekstrakty z 56 roślin, korzeni i owoców, w tym cibamon (imbir), kardamon (kardamon), anyż (tymianek), rumianek (szafran), borówka brusznica, drzewo sandałowe czy szafran. Dokładny skład popularnego likieru korzennego Jagermeister nie jest znany. Dokładny skład tego popularnego likieru korzennego nie jest znany. Jest to ściśle strzeżona tajemnica. Dokładny skład i recepturę opracował Curt Mast, gorzelnik i entuzjasta myśliwych.

Historia powstania Jagermeistera - Święty Hubert jest patronem myśliwych

Etykieta trunku przedstawia głowę jelenia ze świecącym krucyfiksem między porożem. Jest to nawiązanie do życia świętego Huberta, patrona myśliwych. Hubert, który wywodził się z Merowingów, nauczył się polować od swojego ojca. W wieku 14 lat uratował mu życie podczas polowania na niedźwiedzia. Hubert prowadził dzikie i frywolne życie. Pił różne alkohole, których zwykle sobie nie odmawiał. Od picia i polowania w Wielki Piątek nie odwiodło Huberta nawet to, że miał na celowniku białego jelenia ze świecącym czerwonym krzyżem między porożem. Według legendy Stwórca nakazał mu porzucić stare życie i poświęcić się służbie Bogu. W ten sposób rozpoczęło się nawrócenie świętego Huberta. Atrybuty świętego Huberta, w tym biały byk z błyszczącym krzyżem między porożem, są nadal używane. Logo Jagermeister przedstawia białego byka z krzyżem świecącym między porożem. Jest to również symbol Polskiego Związku Łowieckiego.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 978 547

E-mail: kontakt@portopraga.pl

Zawsze chciałeś spróbować samemu zrobić wino, liker albo cydr? Na nasze stronie znajdziesz porady dotyczące zarówno przygotowania alkoholu jak i akcesorii niezbędnych do jego wykonania.