Profesjonalny shaker barmański - jak go wybrać?

Podczas kompletowania zestawu barmańskiego w domu, najważniejszym elementem jest shaker barmański. Shakery są niezbędne, jeśli chcesz przygotowywać własne drinki. Jakiego typu shakera potrzebujesz na początek? Jakie są jego najważniejsze elementy?

Shakery to najważniejsze akcesorium barmana. Nie da się przygotować wielu drinków bez dobrego shakera, jeśli nie masz sitka, tłuczka lub łyżki.

Kto wynalazł shaker barmana?

Przed wynalezieniem naczyń do mieszania drinków, barmani byli mistrzami w tworzeniu koktajli i innych napojów. Barmani mieszali drinki za pomocą kubków do połowy XVIII wieku. Była to część sztuki i umiejętności barmańskich. Od końca XIX wieku wynalazcy rywalizowali o stworzenie i opatentowanie maszyn mieszających. Wynalazek Edwarda Hauta z Brooklynu, opatentowany w 1884 roku z niewielkimi modyfikacjami, jest nadal szeroko stosowany. Haut wynalazł i opatentował metalowy shaker, który miał wbudowaną średnią, małą pokrywkę i sitko. Shaker Cobbler, który przez lata przeszedł drobne modyfikacje, jest nadal w użyciu. Przy wyborze shakera, design jest ważny, ale nie jedyny.

Shaker barmański - o czym trzeba pamiętać?

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, jeśli chcesz robić drinki, które są naprawdę profesjonalne.

  • Rodzaj - dostępne są shakery typu Boston, Cobbler i French. Powinieneś rozważyć, który shaker będzie odpowiadał Twoim umiejętnościom miksowania, doświadczeniu i potrzebom. Cobbler i prawdopodobnie French to najlepsze shakery do użycia, jeśli chcesz wygodnie mieszać.
  • Materiał - shaker powinien być wykonany ze stali nierdzewnej. Będzie on również trwały i bezpieczny. Nie wybieraj najtańszej opcji. Lepiej zainwestować w produkty wysokiej jakości, które posłużą przez wiele lat.
  • Sposób czyszczenia- bardzo ważne jest, aby shaker do koktajli był łatwy w czyszczeniu. Profesjonalne modele często nadają się do mycia w zmywarce. Szybciej i lepiej jest umyć shaker bostoński ręcznie.
  • Waga -  jest ważnym parametrem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Dobrze wyważony, solidny shaker pozwoli na lepsze uszczelnienie i bezpieczniejsze mieszanie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku imprez trwających całą noc, takich jak Sylwester czy karnawał.
  • Pojemność -  zastanów się, ile koktajli będziesz serwować. Przygotowując drinki dla dużej grupy, warto wybrać shaker o minimalnej pojemności 28 uncji.
  • Opinie -  przeczytaj recenzje przed zakupem. Z recenzji dowiesz się, czy shaker jest podatny na rdzewienie lub przeciekanie. Zwróć uwagę na opinie profesjonalnych barmanów. Mają oni największe doświadczenie z różnymi markami i modelami. Profesjonaliści, którzy korzystali z shakera, prawdopodobnie będą go polecać, dzięki czemu możesz mieć pewność, że spełni on Twoje oczekiwania.

Idealny shaker to nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność i jakość. Te wskazówki pomogą ci dokonać właściwego wyboru, jeśli chodzi o przygotowanie koktajlu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 978 547

E-mail: kontakt@portopraga.pl

Zawsze chciałeś spróbować samemu zrobić wino, liker albo cydr? Na nasze stronie znajdziesz porady dotyczące zarówno przygotowania alkoholu jak i akcesorii niezbędnych do jego wykonania.