
Niestety nie wiadomo, skąd wziął się absynt. Jego lecznicze zastosowania sięgają starożytnego Egiptu, a wzmianki o nich znajdują się w Papirusie Ebersa. Ostatni raz został on spisany w 1550 roku p.n.e. Wyciągi ziołowe na absynt Grecy stosowali jako leki liście winorośli i piołun. Istnieją również dowody na to, że wino o smaku piołunu było używane w starożytnej Grecji przez absyntystów, oinos.
W jaki sposób pije się absynt?
Jaki jest skład absyntu? Pod koniec XVIII wieku po raz pierwszy udokumentowano alkohol z piołunem, anyżem i włoskim koprem. Możliwe, że pojawił się wcześniej. Istnieją dwie wersje przepisu na absynt. Pierwsza wersja zakłada, że absynt powstał we Francji około 1792 roku. Pierre Ordinaire, szwajcarski lekarz, który mieszkał w Couvet. Początkowo był używany do leczenia wszelkiego rodzaju dolegliwości. Szybko jednak stał się popularny. Niektóre szwajcarskie kobiety jako pierwsze poznały przepis. Inna wersja mówi, że kobiety mogły robić ziele na absynt przed przybyciem Ordinaire'a.
Absynt, czyli rodzaj alkoholu, który może być butelkowany w stężeniu od 45 do 80% ABV, jest bardzo ciekawy. Absynt wyróżnia się wyraźnym anyżowym smakiem. Wytwarzany jest poprzez ekstrakcję liści i kwiatów roślin znanych jako "święty trójniak". Absynt składa się z anyżu, piołunu i kopru włoskiego. Skąd pochodzi nazwa tego trunku? Jest to łacińska nazwa piołunu, Artemisia absinthium. Absynt często nazywany jest "zieloną wróżką" ze względu na swój oryginalny kolor zielono-żółty. W składzie absyntu nie znajdzie się żadnego cukru. Jest klasyfikowany jako odrębna kategoria trunku, a nie likieru.
Czym należy popijać absynt?
Rytuał ognisty to absynt z cukrem. Jest to najczęściej spotykany sposób picia Absyntu. Należy wlać odrobinę Absyntu do szklanki, lub dużego kieliszka. Następnie na łyżce cukru umieszcza się kostkę cukru lub zwykły cukier. Również łyżka cukru może być zalana Absyntem. Łyżkę cukru należy następnie podpalić, aż zrobi się syropowata. Syrop cukrowy jest następnie dodawany do alkoholu. Taki koktajl jest gotowy do spożycia.
Innym sposobem podawania Absyntu jest rytuał wodny. Jest on podobny do poprzedniego z tym, że wodę przelewa się przez łyżkę do cukru. Robi się to za pomocą specjalnej łyżki, która ma otwory. Gdy nie ma wystarczającej ilości cukru, woda przepłynie wraz z cukrem do alkoholu. Zamieszaj napój i ciesz się anyżowo-ziołowym smakiem.
Absynt można dodawać do wielu kolorowych napojów w niewielkich ilościach. Ze względu na subtelny smak anyżu, oraz innych ziół na absynt nie jest trudno wykryć. Można go również dodawać do słodkich napojów. Można zmniejszyć gorzki posmak, delikatnie go tonując. Nie jest on przeznaczony dla wszystkich.
Absynt to trunek, który ma wysoką zawartość alkoholu. Charakteryzuje się anyżowym smakiem. Głównym składnikiem w składzie Absyntu jest właśnie anyż. Dzięki temu świetnie nadaje się do mieszania z innymi destylatami. Absynt można również pić samodzielnie, ale najlepiej mieć świadomość ograniczeń. Jest pyszny z wodą, jak również z kostkami lodu. Może być stosowany we wszystkich rodzajach drinków. Jest to proste, pyszne połączenie absyntu i wody sodowej z syropem i listkami mięty.
Gdzie można kupić absynt
Zioła na absynt są ważnym składnikiem. Niektóre marki absyntu nie zawierają piołunu. Oznacza to, że nie zawierają Artemisia absinthium. Zioło to nadaje absyntowi charakterystyczny smak i zielony kolor. Ten alkohol można kupić gdzie? Najczęściej Absynt można zamówić online w różnych sklepach, które zajmują się sprzedażą tego trunku. Jest on łatwy do znalezienia i bez problemu można go zamówić. Absynt jest też dostępny w wielu sklepach stacjonarnych, choć nie wiadomo w którym.
Polecamy
Najnowsze
Czym się różni wino wytrawne od półwytrawnego?
Wiele osób pijących wino zastanawia się, jakie są różnice między winem półwytrawnym a wytrawnym. Ten artykuł odpowie na pytania dotyczące... [...]