Proste drinki z Bacardi, czyli z czym pić Bacardi w lato

Bacardi produkuje wysokiej jakości alkohole, ale najbardziej znana jest z rumu. Pasuje on do wielu drinków. Bacardi to drink, który ma tyle odmian, ilu barmanów pracujących na Kubie, kraju, z którego pochodzi. Ważne jest, aby znać kilka prostych drinków, aby wymyślać bardziej kreatywne. Co sprawia, że Bacardi jest tak wyjątkowy? Z czym pić Bacardi, aby było jak najlepsze?

Bacardi ma długą i bogatą historię. Została założona na Kubie już w 1862 roku przez Don Facundo Bacardi Masso, który zrewolucjonizował produkcję rumu dzięki swojemu napojowi o lekkim, delikatnym smaku. Jego żona wpadła na pomysł nietoperza jako symbolu zdrowia, harmonii i dobrobytu, który jest częścią hiszpańskiej i kubańskiej kultury indiańskiej. Biały rum "nietoperz" zyskał na popularności na przestrzeni lat i jest obecnie najbardziej rozpoznawalną marką rumu na całym świecie. Bacardi można łączyć z różnymi drinkami. Popularne są mojito, cuba libre i inne drinki. Limonka jest idealnym dodatkiem do tego trunku.

Z czym pić Bacardi?

Wielu miłośników rumu sięgnęłoby po ten trunek bez żadnych dodatków. Jest on świetną bazą do wielu koktajli, więc szkoda byłoby przestać go używać. Dobrze komponuje się z napojami gazowanymi, świeżo wyciskanymi sokami owocowymi i cytrusowymi. Można go nawet mieszać z mlekiem lub śmietaną. Na przykład biały rum Bacardi zawiera 37,5% alkoholu. Dzięki temu drinki z Bacardi nie są słabe. Najprostszym (i najpopularniejszym) sposobem na przygotowanie drinka z rumem Bacardi jest zalanie go lodem z dodatkiem 100 ml coli, wyciśniętej limonki (około 10 ml) i kawałka limonki. Ta prosta metoda pozwala stworzyć popularny drink cuba libre.

Drinki z Bacardi

Proste drinki z rumem obejmują Bacardi i Tonic, który jest popularnym połączeniem. Zwykle zawiera on więcej rumu niż cuba libero. Wlej 60 ml Bacardi Gold, Carta Blanca i 100 ml toniku do szklanki wraz z ćwiartką lub plasterkiem cytryny. Co pić latem z rumem Bacardi? Bacardi można pić latem tylko z limonką. To orzeźwiające, świetne połączenie. Najczęściej występuje jako daiquiri lub mojito.

Co można pić z Bacardi?

Spróbuj Mojito! Mojito to klasyczny koktajl, który można zamówić w każdym barze. Podstawą mojito jest połączenie słodkiego brązowego cukru i kwaśnej limonki. Jak to zrobić? Do wysokiego drinka wlej kilka ćwiartek limonki (zazwyczaj na jeden koktajl przypada pół limonki, ale możesz dodać więcej, aby uzyskać bardziej kwaśny smak), dodaj dwie łyżeczki brązowego cukru i rozbij wszystko tłuczkiem barmańskim. Dodaj kilkanaście do piętnastu listków mięty. Delikatnie je dociśnij. Następnie dodaj 50 ml rumu do połowy szklanki. Po wymieszaniu dużą łyżką dodaj do drinka wodę sodową.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 978 547

E-mail: kontakt@portopraga.pl

Zawsze chciałeś spróbować samemu zrobić wino, liker albo cydr? Na nasze stronie znajdziesz porady dotyczące zarówno przygotowania alkoholu jak i akcesorii niezbędnych do jego wykonania.