Z czego można zrobić wino zimą?

​Dobry sposób na relaks w jesienny lub zimowy wieczór warto mieć pod ręką. Takim sposobem może być lektura książki przy lampce wina. Spora frajda i chyba nie trzeba do tego przekonywać. Jeszcze większa przyjemność będzie wtedy, gdy wino będzie domowej roboty. Można znaleźć wiele przepisów na wino zimowe. Nawet o tej porze roku w domu można zrobić dobre wina. Śnieg za oknem nie jest przeszkodą, a motywuje do eksperymentów.

Wino zimowe

Zima to czas, kiedy można eksperymentować ze zrobieniem pysznego domowego trunku. Można używać przetworów, które latem umieściło się w spiżarni. Można również korzystać z egzotycznych owoców na wino zimowe. Alternatywą jest również wykorzystanie soków owocowych dostępnych w sklepach. Należy oczywiście szukać tych naturalnych, mrożonych owoców itd. Z czego robić wino zimą? Produkcja wina dla większości kojarzy się z wakacjami lub jesienią. Same produkty mogą kojarzyć się z okresem letnim. Oprócz winogron można używać powszechnie dostępnych truskawek, wiśni, porzeczek, czy śliwek. Istnieje wiele przepisów na wino zimowe. Stworzenie ulubionego wina zimowego może być naprawdę ciekawym wyzwaniem. Ciężko jest zdecydować się na te konkretne produkty. Mieszanki owoców za pomocą mikserów są jak najbardziej możliwe, żeby uzyskać ulubione wino. Do tego można użyć również kwiaty czy warzywa. Może się to wydawać niesmaczne, aczkolwiek świetnie sprawdzają się przy produkcji wina. Korzystanie z egzotycznych owoców wymaga wiele wyrzeczeń. Najlepiej jest szukać tych naturalnych, czy mrożonych. Mamy do czynienia z naprawdę wieloma składnikami, które można wykorzystać. Z czego zrobić wino w zimie? Kawa, herbata, kakao, przyprawy również można dodawać do trunków i uzyskać fajne efekty. Zdarza się też przedobrzyć ze składnikami, czy też ich ilością, lub dodatkami. Warto eksperymentować z wina, aczkolwiek w granicach rozsądku. Jeśli wyjdzie przepyszne, to można cieszyć się jego smakiem i aromatem.

Z czego zrobić wino w zimie?

Wino z suszonych owoców lub kwiatów fermentuje się bardzo szybko, ale i sprawnie. Z czego robić wino w zimie? Alkohol może być z suszonych moreli, śliwek, daktyli, rodzynek, jak i suszonego czarnego bzu, czy jarzębiny. Doskonałe dla osób, które nie mają cierpliwości do procesu wyciskania soku z owoców. Do wyrobu wina nadają się również jagody jałowca. Oprócz wymienionych suszonych owoców można użyć cytryny, pomarańczę, czy nawet banany. Dobry przepis na wino zimowe to na 5 litrów wina użyć 1 kg owoców. Około 400g rodzynek, a także kilogram cukru. Banany należy pokroić ze skórką, a następnie zalać wrzątkiem. Gotować około 30 minut. Fermentujące banany wytwarzają nieprzyjemny zapach. Wino bardzo ciężko się klaruje. Warto spróbować wino zimowe robione również z marchwi lub pieczarek. Z czego zrobić wino zimą? Przede wszystkim z warzyw. Ziemniaki to bardzo dobry pomysł na zrobienie alkoholu, a co dopiero wina. Na 10 litrów wina potrzeba 3 kg ziemniaków, 5 pomarańczy, 3 cytryny oraz 3 kg cukru. Przepis na wino zimowe jest łatwy i prosty, a dzięki niemu można cieszyć się domowym trunkiem.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 978 547

E-mail: kontakt@portopraga.pl

Zawsze chciałeś spróbować samemu zrobić wino, liker albo cydr? Na nasze stronie znajdziesz porady dotyczące zarówno przygotowania alkoholu jak i akcesorii niezbędnych do jego wykonania.