Jakie są korzyści zdrowotne z białego wina?

Białe wino cieszy się powodzeniem od ponad 2500 lat. W starożytnej Grecji doceniano białe wino i jego właściwości. Czczono wówczas Dionizosa, boga wina i winorośli. Horacy, rzymski poeta, w swoich utworach wielokrotnie podkreślał znaczenie i właściwości białego wina.

Białe wino i jego właściwości

Czerwone wino nie jest jedynym, które może mieć pozytywny wpływ na Twoje serce. Czerwonemu winu brakuje tych samych właściwości, co białemu. Przeciwutleniacze tyrozol (lub hydroksytyrozol) są odpowiedzialne za zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób serca. Wpływ białego wina na płuca to kolejny powód, by pić je dla zdrowia. Wspomniane antyoksydanty zwiększają wydolność tego organu.

Czy to już ostatnie właściwości białego wina wytrawnego? Trunek ten znany jest z tego, że ma silne działanie moczopędne. Dzięki temu łatwiej jest wyeliminować z organizmu substancje toksyczne, takie jak mocznik, amoniak. Badania pokazują, że osoby spożywające wino rzadziej niż inni zapadają na kamienie nerkowe.

Białe wino jest dobre dla zdrowia.

Przy omawianiu wpływu na zdrowie białego wina wytrawnego na organizm częściej wspomina się o czerwonej odmianie. Jak się okazuje, ma wiele właściwości białe wino. Trunek ten:

- Zwiększa odporność organizmu.

- Białe wino ma właściwości antybakteryjne. Obniża szansę na zakażenie Helicobacter Pylori poprzez umiarkowane picie białego wina. Może powodować zapalenie żołądka i wrzody.

- Białe wino ma właściwości antyseptyczne. Skutecznie leczy rany, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie. Antyoksydanty zawarte w białym winie mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób serca. Zwiększają pojemność krwi i zapobiegają blokowaniu się tętnic. Trunek ma działanie przeciwzakrzepowe i zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi.

- Wzmacnia kości. Zasługą białego wina jest wysoka zawartość fosforu i inne właściwości. Może to być korzystne dla formowania kości.

- Wysokiej jakości wina, zarówno czerwone jak i białe, a także inne alkohole. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możesz cieszyć się 1 kieliszkiem wina dziennie z obiadem lub kolacją. To może być dobre dla twojego zdrowia, a także rozpieści twoje kubki smakowe.

Białe wino jest dobre dla zdrowia

Białe wino a zdrowie - przede wszystkim jest dobre dla zdrowia. Zawiera ono prawie 100 składników. Podstawą tego trunku jest woda, a następnie alkohol etylowy i metylowy. Powstaje on podczas fermentacji, ale to nie wszystko. Białe wino zawiera mikroelementy, a także pierwiastki pochodzące z soku winogronowego. Do tych pierwiastków należą żelazo i fosfor, a także sód, wapń i witaminy z grupy B. Białe wino wytrawne dla zdrowia posiada wiele antyoksydantów. Należy do nich między innymi resweratrol. Ten antyoksydant stymuluje gen długowieczności i ma wpływ odmładzający. Białe wino nie jest lekiem na wszystkie problemy. Nadal jest to alkohol i nie powinno być pite bez nadzoru. W najgorszych przypadkach może nawet uzależniać. Kieliszek białego wina jest dobry dla zdrowia i nie wyrządzi żadnej szkody. Ważne jest, że wina deserowe różnią się od tych podawanych do dań głównych. Kieliszek słodkiego białego wina będzie się dobrze komponował z deserami takimi jak bita śmietana, czekolada czy lody. Słodkie wina dobrze komponują się z owocami takimi jak truskawka czy brzoskwinia.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 978 547

E-mail: kontakt@portopraga.pl

Zawsze chciałeś spróbować samemu zrobić wino, liker albo cydr? Na nasze stronie znajdziesz porady dotyczące zarówno przygotowania alkoholu jak i akcesorii niezbędnych do jego wykonania.